Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Výzkum navazování vztahů a interakcí mezi jedinci

Úterý, 9. Leden, 2018

Výzkum, dotazník

Jedno z nejdůležitějších rozhodnutí v životě jedince je výběr partnera. Než člověk dospěje k rozhodnutí, že on je ten pravý nebo ona je ta pravá, prochází určitými stádii interakce – od získání pozornosti potenciálního partnera či partnerky až po testování vzájemné kompatibility. Tento proces, který spadá do oblasti výzkumu lidského chování, lze nazvat dvoření.


Tématem interakce dvou jedinců, kteří jsou na počátku budování určitého typu vztahu, se zabývala řada výzkumných studií. Většina z nich se zaměřovala na chování heterosexuálních jedinců. Naše studie, která probíhá pod záštitou Laboratoře Evoluční sexuologie při Národním ústavu duševního zdraví (http://www.sexlabnudz.cz/) a Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy, se zaměřuje na muže homosexuální orientace.

 

Studie probíhá formou hry, při které spolu dva muži, kteří se navzájem neznají, plní společné úkoly. Výzkum se koná v Psychologickém ústavu Akademie věd ČR, kde participanti stráví 2 hod účastí na studii a následně získají odměnu 300 Kč.

 

Pokud Vás výzkum zaujal a rádi byste se zúčastnili, kontaktujte nás na adrese info@sexlabnudz.cz. Zde Vám poskytneme bližší informace ohledně studie a případné termíny.

 

 

Mgr. Tereza Zikánová

Výzkumná pracovnice Laboratoře Evoluční sexuologie, Národní ústav duševního zdraví

Kontaktní osoba a koordinátorka výzkumu

 

Colourplanet.cz

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem