Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Vzpomínkový večer na Vladimíra Hrubého – PARTNERSTVÍ

Středa, 19. Listopad, 2014

titulka

Ve čtvrtek 20. listopadu proběhne v baru Sapfó vzpomínkový večer na Vladimíra Hrubého, významného aktivistu českého gay a lesbického hnutí.

V pondělí 6. října 2014 se na předčasnou nebeskou pouť, ve věku pouhých 53 let, vydal Vladimír Hrubý. Vladimír za svůj život udělal pro LGBT komunitu mnoho. Byl autorem a moderátorem pořadu Bona Dea, prvního pořadu s tématy gay a lesbické komunity, vysílaném v Českém rozhlase od roku 1998. Napsal několik knížek s touto tématikou, ale především byl spolutvůrcem zákona o registrovaném partnerství, díky kterému se dodneška registrovaly v našem státě desítky párů. Znali jsme ho také jako aktivistu, který mimo jiné už v roce 1992 uzavřel první „gay svatbu“ se svým tehdejším partnerem Lukášem Příčinou. Tímto krokem již tehdy rozvířil debatu ohledně LGBT práv. A popravdě tuto debatu vířil celý svůj život.

partneri

Velmi si vážíme jeho práce pro naši komunitu, a proto bychom s Vámi chtěli na jeho dílo ještě jednou vzpomenout. Zveme Vás na vzpomínkový večer na Vladimíra Hrubého – Partnerství. Ve čtvrtek 20. listopadu se mezi 18. a 22. hodinou sejdeme v baru Sapfó v ul. Nitranské (bývalá Latimerie). Každou celou hodinu bude uveden krátký moderovaný vstup. Na celý večer připravujeme videoprojekci a promítání společných fotek. Prolistujeme si jeho knižní tvorbu… prostě si Vladimíra připomeneme, zavzpomínáme a také se najde čas si navzájem popovídat.

vhSoučástí večera bude i dobrovolná sbírka (ne)moc dluhů, jejíž výtěžek půjde pouze a výhradně na Vladimírovy dluhy, které vznikly v důsledku jeho dlouhodobé nemoci před koncem jeho krásného života. Během večera bude možnost zakoupit si i knížky, které napsal. Večer bude doprovázet výstava obrazů a kreseb jeho dlouholetého přítele, Lukáše Příčiny. Jak peníze z prodeje knížek, tak peníze utržené za prodej obrazů a kreseb, poputují do této sbírky.

Přijďte s námi posedět, zavzpomínat na jednoho z českých LGBT aktivistů, který se na nás již kouká z pomyslného růžového nebe. Pojďte si popovídat se svými známými a v dobrém, i veselém duchu, s námi prožít večer.

Srdečně vás zveme na večer tento čtvrtek do Sapfó,

Organizátoři vzpomínkového večera.

Podrobnosti o akci najdete v události na Facebooku.

letak

Jiří Koubek

Tagy: , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem