Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Yan J. Bulka: Tisíce podob individualismu

Neděle, 10. Leden, 2016

V1CP850x300_YanJBulka_Photo_Petra_Vapno

Představujeme autora knižního bestselleru Love Paris – Yana J. Bulku, který nám v exkluzivním rozhovoru nejen přibližuje některé oblasti knihy, ale také odhaluje svůj pohled na individualitu a život.

Vaše kniha se stala ve své kategorii bestsellerem v České republice, jak tento úspěch vnímáte?
Nepochybně v souvislosti s tímto úspěchem prožívám příjemné pocity. Je vidno, že čtenáře přitahují příběhy založené na skutečných událostech. V řádcích Love Paris může každý najít svůj příběh nebo zatoužit na vlastní kůži prožít něco ze světa, o kterém čte. Každý přece touží po lásce…

V jednom rozhovoru jste zmínil, že jste kosmopolita. Jak vnímáte začátek 21. století?
Z mého pohledu přináší 21. století revoluční období pro lidstvo – buď se lidstvo transformuje na vyšší duchovní úroveň, nebo skoná. Napětí, které vládne napříč civilizacemi, pomalu ale jistě graduje. Obávám se období temna, které s sebou pravděpodobně přinese zhroucení společenských a ekonomických struktur. Je patrné, že se lidstvo ze dvou předchozích světových válek dostatečně neponaučilo.
Avšak máme možnost spásy. Přestaňme se orientovat na materiální požitky, které z nás dělají novodobé otroky v klícce zvané demokracie. Dejme svým životům hlubší smysl, naplňme své dny láskou a mírem. Změňme myšlení a více vnímejme svá slova, která plynou prostorem a mění realitu. Naplňme slova láskou, pokorou a modlitbami. Mysleme na matku Zemi, na přítomnost – teď a tady. Na ničem jiném opravdu nezáleží.

CP_YanJBulka_LoveParis_PhotoBy_PetraVapno

Kniha Love Paris má šest kapitol a jedna z nich se jmenuje Individualismus. Co může čtenář v této kapitole očekávat?
Individualismus odráží mé současné smýšlení. Reflektuje mé vnitřní naladění i okolní svět. Dotýkám se kontroverzních témat reflektujících Boha, církev, víru, vzdělávací systém nebo nový koncept rodiny. Popisuji též, jak konzum a touha po efemérním bohatství ničí společnost západního světa. Také se dělím se čtenáři o svůj sen – možnost svévolného uspořádání rodiny, kdy se bude moci skloubit mužská síla a ženská smyslnost. Kapitola mimo jiné pojednává i o mé proměně. Díky klidu, který jsem našel, vnímám i lásku nyní daleko komplexněji, nežli dříve. Nemám již potřebu hopsat z jedné postele do druhé.

Můžete více přiblížit?
Sex sám o sobě je hrou, ruskou ruletou, řekl bych. Nikdy dopředu nevíte, jak celý akt dopadne, co odstartuje v mezilidských vztazích a jakou stopu naopak může zanechat v nitru. Celá tato oblast není tak přímočará, jak pop ikony propagují. Kombinace sex, drogy a rock and roll nemusí být zrovna šťastná. Každopádně nechci moralizovat. To už je na každém, jaký přístup zvolí.
V šesté kapitole Love Paris nesoucí název “Sex” odhaluji více a zprostředkovávám, co napsal sám život. Domnívám se, že sex má mnoho podob, avšak splynutí má jen jednu – a to čím se zásadně liší, je láska.

01CP_YanJBulka_LoveParis_PhotoBy_PetraVapno

Jak si mají čtenáři vyložit Vaše pojetí rodiny?
Toužím po velké rodině, která má více dospělých členů, nežli ta tradiční. Mám na mysli dva muže a jednu ženu nebo i opačné uspořádání, dvě ženy a jeden muž, chcete-li. Představte si, že je nový typ rodiny založen na dvou až třech sexuálních orientacích – heterosexualita, bisexualita a homosexualita. Svoboda lásky a sexuality pak není v tomto případě nijak svázána a každá individualita tudíž může svobodně dýchat. Nikdo z členů rodiny nemá důvod nasazovat masky.
Dozrál čas, aby dostal šanci i nový typ rodiny, přesahující čistě homosexuální nebo heterosexuální nastavení. Rodina je přece základ. A pokud je plně funkční a vyrovnaná, může to jen pomoci dalším generacím. Zapomeňme na zkreslený výklad Bible, který podává a podávala církev. Ne vše, co je v Bibli psáno, je také správně interpretováno…

CP_YanJBulka

Jak to myslíte s tou interpretací Bible?
Domnívám se, že po dobu posledních dvou tisíc let je Bible zneužívaná pro davovou manipulaci. Z dnešního pohledu bych řekl, že církev je sofistikovaný business model, který vydělává na utrpení lidí. Stačilo mi navštívit Vatikán a vidět, jak se církevní hodnostáři – takzvaní Boží sluhové – vozí v nejnovějších modelech limuzín Mercedez-Benz. Díky tomuto zážitku jsem pochopil, že vše okolo církve, Bible a Boha je pouze jedno velké divadlo. Historie je plná příkladů, kdy lidé museli zbytečně umírat jen proto, aby někdo jiný docílil svých zájmů, takzvaně ve jménu Boha, který však s tímto zvěrstvem neměl nic společného. Bůh rovná se láska. Nic více, nic méně. A Bible? Čteme originál nebo pozměněnou verzi?!

Jaká je Vaše přítomnost?
Nádherná. Sice bez romance, ale za to neustále objevuji vnitřní poklady. Žiji klidným, ale přitom velmi zajímavým a naplňujícím životem. Více určitě napoví můj Instagram @yanj.bulka.

Knihu “Love Paris – Láska na hraně” zakoupíte v síti knihkupectví Kosmas nebo na oficiálních stránkách knihy www.loveparisthebook.com.

Fotograf: Petra Vápno

CP_YanJBulka_Photo_PetraVapno

Jiří Koubek

Tagy: , , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem