Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Za teplou lásku studená pryčna

Čtvrtek, 17. Září, 2015

putin1

Jak se žije mladým ruským homosexuálům? Poznejte filmy z Jednoho světa v programu Promítej i ty!

Když v roce 2013 přijalo Rusko zákon proti „propagaci homosexuality“, mladí gayové a lesby se stali „chybou v systému“. Autentické videodeníky mladých lidí, kteří se kvůli své sexuální orientaci stávají obětí drsné šikany, můžete nyní vidět i v Česku. Dokumentární film Putinovy „Děti 404“ je totiž od září zařazen do programu Promítej i ty!, který zdarma přináší ke stažení úspěšné dokumenty českému publiku. Na www.promitejity.cz se může kdokoli v ČR zaregistrovat a film promítnout své rodině, přátelům, sousedům.

Dokument Putinovy „Děti 404“ (Children 404 / Rusko / 2014 / 76 min.) režisérské dvojice Pavel Loparev a Askold Kurov byl promítán na festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2015.

V nabídce Promítej i ty! od září přibylo i dalších osm filmů z nabídky letošního Jednoho světa:

H2Omx – znepokojivá filmová esej o problémech s nedostatkem vody v Mexico City
Hiphop-erace – dokument o fascinující cestě souboru seniorů a seniorek na taneční soutěž do Las Vegas
Piráti ze Salé – dokument o osudech mladých artistů v marocké cirkusové škole
Sejde z očí, sejde z mysli – časosběrný dokument z léčebny pro schizofreniky, kteří spáchali těžké zločiny
ThuleTuvalu – dokument o životech lidí, kteří obývají místa ohrožená táním polárních ledovců
Tichá inkvizice – dokument o politické situaci v Nikaragui, kde zákon zakazuje potraty
Úkryt – observační dokument z útulku pro bezdomovce a přistěhovalce ve švýcarském Lausanne
Zázračné dítě internetu: Příběh Aarona Swartze – životopisný snímek o bojovníkovi za svobodný přístup k informacím na internetu

V programu Promítej i ty! je od září již 36 dokumentárních filmů. Dosud se zaregistrovalo asi 2000 promítačů a promítaček, kteří uspořádali přes 11000 projekcí pro více jak 90 tisíc diváků. Pro promítače a promítačky jsme připravili webové stránky www.promitejity.cz, kde můžou najít nejen novinky a zajímavosti týkající se témat nabízených filmů, ale i možnost zapojit se do rozšiřování doprovodných materiálů a tvorby článků. Velkou novinkou je, že mimo samotné projekce lze na mapu Promítej i ty! přidat i další kulturní akce, které naši promítači a promítačky pořádají.

Jak funguje Promítej i ty!

Program je alternativní formou distribuce kvalitních dokumentárních filmů, které by kina z důvodu nízké výdělečnosti nezařadila do svého programu. Díky Promítej i ty! se filmy z Jednoho světa dostávají k dalším divákům po celé zemi. Půjčit si film mohou všichni registrovaní promítači a promítačky, a to s jedinou podmínkou: na projekci nesmějí vybírat vstupné. Snímky jsou poskytovány s doprovodnými informačními materiály, které slouží jako podklady pro diskusi, již film jistě vyvolá.

 

Jiří Koubek

Tagy: , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem