Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Zájem britských turistů o Maroko po skandálu upadá

Pátek, 17. Říjen, 2014

morocco

Že se uvěznění britského občana z důvodu sexu s jiným mužem projeví na zájmu gay turistů o destinaci se čekalo, realita ale ukazuje, že i většinová společnost přehodnotila zájem o tuto africkou zemi. Navíc britské ministerstvo zahraničí vydalo varování pro LGBT občany, aby pečlivě vážili, kam se vydávají na cesty.

Zájem o ubytování strmě klesá

Týden po zveřejnění aféry s dvacetidenním vězněním britského občana Ray Colea (70) za sexuální poměr s výrazně mladším maročanem (20) hlásí rezervační systémy ubytování značný pokles zájmu. Přitom Maroko je mezi britskými turisty celoročně velmi oblíbenou turistickou destinací. Propad zájmu o ubytování v porovnání s obdobím před aférou dosahuje v případě Marakéše až 46%, celkově rezervace v Maroku spadly zhruba o 31%. Zástupci rezervačních systémů takový pokles přirovnávají k situacím, kdy v turistických destinacích dojde k protivládním nepokojům, či vojenským převratům (např. Thajsko letos na jaře).
Pokud bude pokles trvalejšího rázu, pocítí ho významně i marocká ekonomika, pro kterou příjmy z turistického ruchu znamenají významný zdroj.

Ministerstvo varuje: Přemýšlejte, kam jedete na dovolenou!

Britské ministerstvo zahraničí v souvislosti s posledními událostmi vydalo varování pro britské LGBT občany, aby před plánováním dovolené či dokonce líbánek pečlivě vážili, jakou destinaci volí. Jedním s podnětů k vydání varování byl průzkum, ze kterého vyplynulo, že pouze necelá polovina LGBT turistů si předem zjišťuje, do jaké míry je cílová destinace LGBT-friendly.

Dále ministerstvo varuje před otevřenými fyzickými projevy sexuality na veřejnosti a v některých zemích dokonce k obezřetnosti při využívání sociálních sítí, seznamek a mobilních aplikací sloužících k seznamování. To stejné platí pro „cruising areas“, tedy místa, která jsou vyhlášená možností najít sexuálního partnera. Dle varování jsou jak seznamky, tak i „cruising areas“ často místní policií monitorovány.

Každopádně platí jednoduché doporučení – než vyrazíte na cesty, zjistěte si, jak na tom cílová země s tolerancí a přijímáním LGBT komunity je. Ušetříte si možné případné komplikace, nebo zkaženou dovolenou. Praktickou nápovědou ohledně LGBT práv může být web organizace ILGA, kde je k dispozici mapa světa s vyznačením přístupu k LGBT osobám.

Jiří Koubek

Tagy: , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem