Vyhledávání

Červen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Zpěvák Hozier podpořil stejnopohlavní manželství v Irsku

Pondělí, 11. Květen, 2015

hozier

Klíčové referendum o rovném manželství v Irsku se nezadržitelně blíží – voliči budou rozhodovat v pátek 22. května. Kampaně na podporu i proti stejnopohlavním manželstvím vrcholí, podporu vyjadřují různé známé osobnosti.

Před nedávnem se na stranu zastánců přijetí zákona postavil slavný herec Colin Farrell, stejně tak podpořil stejnopohlavní manželství i úspěšný zpěvák Hozier (25, vlastním jménem Andrew Hozier-Byrne), který natočil a na Youtube zveřenil krátké video, ve kterém vyjadřuje plnou podporu rovnoprávnému manželství nezávisle na pohlaví manželů a vyzývá k hlasování pro podporu stejnopohlavních manželství. Video je součástí kampaně Straight Up For Equality.

Hozier se asi nejvíce zapsal do podvědomí posluchačů svým hitem Take Me To Church, ve kterém právě protestuje proti homofobii v náboženstvích.

irsko_malbaOpačným směrem pak míří nařízení městské rady v Dublinu, která vyzvala k odstranění velké nástěnné malby na jednom čtyřpatrovém domě v centru Dublinu, který vyobrazuje objímající se gay pár. Malba irského umělce Joe Caslina sice vznikla se souhlasem majitele domu a měla obyvatelům připomínat, že stejnopohlavní láska existuje, nicméně městská rada umělci zaslala výzvu k jejímu odstranění. Své rozhodnutí zdůvodnila nepřípustností podobné formy reklamy před blížícím se referendem.

Rada města je nyní obviňována, že poněkud nerovnoměrně prosazuje právní předpisy, s ohledem na obrovské množství street artu a graffiti ve městě. Malba je totiž v podstatě stejným uměleckým dílem, neobsahuje žádné reklamní texty či odkazy.

Průběžně provádené průzkumy veřejného mínění dávají poměrně velkou šanci k pozitivnímu výsledku referenda. Podpora mezi veřejností se odhaduje na cca 70 procent.

Jiří Koubek

Tagy: , , , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem